Ndryshimi mes inspektimeve të "Gjuha kineze"

130 bytes added ,  13 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
 
 
== Shum gjuhe Kineze, ni shkrim kinez ==
 
Gjuha kineze ka shum dialekte dhe forma te ndryshme, amo shkrimi ështe gijth i njejti.
 
[[Category:gjuhë|Kinezisht]]