Ndryshimi mes inspektimeve të "Shqipëria natyrale"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
v (U kthyen ndryshimet e 207.181.227.185 (diskutimet) në versionin e fundit nga Puntori.)
v
[[Figura:Ethnic albaniaStoralbanien.jpggif|thumb|300px|Vendbanimet e shqipëtarëve etnik]]
'''Shqipëria Etnike''' ([[Gjuha angleze|angl.]]: Ethnic Albania) është një hapësirë e caktuar gjeografike e territorit i cili është vendlindje e shqiptarëve me shumicë. Pavarësisht qëndrimeve të popujve të ndyshëm kjo hapësirë gjeografike ishte vendlindja e shqipëtarëve në historinë e afërt dhe 90% e këtij territori është akoma vendlindje dhe vendbanim me shumicë shqiptare.
 
15

edits