Dallime mes rishikimeve të "Monedha"

4 bytes added ,  16 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
vNo edit summary
vNo edit summary
Monedhat bëhen zakonisht nga copa metali të ndryshëm dhe kanë në përgjithësi formë disku. Në njërën anë të monedhës paraqitet një motiv kombëtar i shtetit që qarkullon monedhën, (emblemë, person historik), kurse ana tjetër paraqet vlerën nominale.
 
{{Cungeko-cung}} [[Category:monedha]]