Ndryshimi mes inspektimeve të "Gjuha kineze"

4 bytes added ,  13 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
|iso2 = ([[B]]) chi ([[zho]])
|sil = zho
|
||[[Figura:Gjuha kineze flitet ne.png]]
}}
 
|[[Figura:Gjuha kineze flitet ne.png]]
 
'''Gjuha kineze''' sot flitet nga rreth 1'200'000 folës, shumica e të cilëve janë banorë nga [[Kina]] dhe [[Republika Kineze]], kurse një numër i vogël i folësve të kinezishtes jetojnë jashtë këtyre shteteve.