Dallime mes rishikimeve të "Monedha"

2 bytes removed ,  16 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
vNo edit summary
No edit summary
== Karakteristika te monedhave bashkëkohore ==
 
Monedhat bëhen zakonisht nga copa metali të ndryshëm dhe kanë në përgjithësi formë disku. Në njërën anë të monedhës paraqitet një motiv kombëtar i shtetit që qarkullon monedhën, (emblemë, person historik), kurse ana tjetër paraqet vlerënvlera nominale.
 
{{eko-cung}} [[Category:monedha]]
61

edits