Ndryshimi mes inspektimeve të "Shën Elena"

5 bytes added ,  12 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
'''Shën Elena''' është vullkan aktiv në veri-perendimveriperëndim të shtetit [[UashingtonWashington]], [[ShBA]]. Vullkani pushoi nga viti [[1857]], por filloi të tregoj shenja të aktivitetit në vitin 1980, atëherë kurë llava filloi të krijoj shtypje në brendësi të vullkanit dhe ta ngritë malin.
 
Shkencëtarët e kankanë vërejtur ngritjen e malit për 150 cm në ditë dhe kankanë paralajmëruar se kjo mund të shkaktojë erupcionerupsion, dhe askush nuk ka mundur të parasheh një eksplodim të fuqishëm sa një bombë prej 10-të megaton. GjithëçkaGjithçka ka filluar më [[18 maj]] të vitit [[1980]], në ora 20 e 32 minminuta dhe vazhdon edhe sot.
 
 
12.723

edits