Ndryshimi mes inspektimeve të "Flamuri i Francës"

ska përmbledhje të redaktimeve
(Faqe e re: '''Flamuri kombëtar i Francës''', i njohur në gjuhën frëne si ''drapeau tricolore'', ''drapeau bleu-blanc-rouge'', ''drapeau français'' dhe ''le tricolore'' ësh...)
 
[[Figura:Flag of France.svg|thumb|right|300px|Flamuri i Francës]]
'''Flamuri kombëtar i [[Francë]]s''', i njohur në [[frëngjisht|gjuhën frëne]] si ''drapeau tricolore'', ''drapeau bleu-blanc-rouge'', ''drapeau français'' dhe ''le tricolore'' është një flamur tringhyrësh me tri kolona vertikale, e kaltër, e bardhë dhe e kuqe.