Ndryshimi mes inspektimeve të "Flamuri i Luksemburgut"

ska përmbledhje të redaktimeve
[[Figura:Flag of Luxembourg.svg|thumb|right|300px|Flamuri i Luksemburgut]]
'''Flamuri i [[Luksemburgu]]t''' përbëhet nga tri vija horizontale, e kuqe, e bardhë, e kaltër dhe mund të jetë në proporcionet 1:2 ose 3:5. Së pari është përdorur mes viteve [[1845]] dhe [[1848]] ndërsa u adoptua zyrtarisht më [[23 Qershor]] [[1972]].
 
==Shih dhe këtë==
*[[Luksemburgu]]