Dallime mes rishikimeve të "Dritan Hoxha (gazetar)"

ska përmbledhje të redaktimeve
vNo edit summary
No edit summary
'''Dritan Hoxha''' lindi në vitin 1968 dhe vdiq në vitin 2008, në një aksident me makinë bashke me te cilin ndodhej edhe e dashura e tij '''Entela Hysko'''. Ishte themelues i [[Top Albania Radio]], [[Top Channel]] dhe [[DigitAlb]]. Vdekja e tij eshte nje nga ngjarjet me te ralla ne gjithe boten, ndoshta e vetjma sepse informacioni per vdekjen e "Murdok-ut shqiptar" u transmetua ne te kater cepat e vendit nga radio, televizioni dhe gazetat, shqiptare apo huaja. Ndersa per te dashuren e tij nuk u harxhua as nje gjysem germe pervec se ne raportin aksidentor te policise. Ja pse Shqiperia eshte nje nga vendet me te ralla ne bote.
 
 
{{biografi-cung}}
7

edits