Dallime mes rishikimeve të "Dritan Hoxha (gazetar)"

ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
No edit summary
'''Pse nje hipokrizi kaq e madhe ne shoqerine shqiptare?'''
 
Askush nuk pyeti, cfare bente bashkeshorti dhe babai i kater femijeve, njeri prej te cileve vetem njevjecar, naten vone rrugeve te Tiranes me nje vajze ne makinen e tij. Asnje nuk kritikoi se c`bente qytetari president i Top Medias me ate shpejtesi marramendese dhe vdekjeprurese rrugeve te ngushta te kryeqytetit, te frekuentuara shpesh edhe naten nga te rinj qe kthen nga lokalet, apo pastruese te zonave publike. Askush nuk foli per krimin e tij drejt Enteles dhe per rrezikun qe mund tu shkaktonte dhjetra njerezve te tjere qe ndodheshin ne rruget e qendres se Tiranes.
Asnje nuk kritikoi se c`bente qytetari president i Top Medias me ate shpejtesi marramendese dhe vdekjeprurese rrugeve te ngushta te kryeqytetit, te frekuentuara shpesh edhe naten nga te rinj qe kthen nga lokalet, apo pastruese te zonave publike. Askush nuk foli per krimin e tij drejt Enteles dhe per rrezikun qe mund tu shkaktonte dhjetra njerezve te tjere qe ndodheshin ne rruget e qendres se Tiranes.
Dritani kishte derguar gruan dhe femijet ne Rome dhe vete shijonte jeten e nates ne Tirane, me makina lluksoze e nen shoqerine e femrave te bukura, ne nje Shqiperi ku edhe pse ke qene shites i vdekjes konsiderohesh si hero, ne nje Shqiperi ku degjenerimi moral eshte normalitet, ne nje Shqiperi ku te pasurhesh duke vjedhur emigrantet quhet zotesi, ndoshta kjo ishte finalja tragjike e nje komedie Shqiptare.
 
7

edits