Dallime mes rishikimeve të "Nusja dhe Paragjykime"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
|}}
 
'''Bride and Prejudice''' ''( sq: [[Nusja]] dhe [[Paragjykime]] )'' ështështë një [[Filmi|Filmfilm]] nga [[India|Indiës]] ''( [[Bollywood]] )'' dhe [[ShBA|Amerikës]] ''( [[Hollywood]] )'' që{{F|2004}} u prodhuar [[2004]]prodhue sipas [[Romaniromani]]t e ''[[Jane Austen]] - [[Pride and Prejudice]]''.
 
== WeblinksLidhje të jashtme ==
*[http://www.{{imdb.com/title/tt0361411/ titull|id=0361411|titulli=Bride and Prejudice] në [[IMDb]]}}
*[http://www.brideandprejudicethemovie.com/ Faqja Oficielezyrtare]
 
 
24.783

edits