Dallime mes rishikimeve të "Edmond Hafizademi"

ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
No edit summary
No edit summary
==Biografia dhe edukimi ==
 
== Edmond Hafizademi ==
'''Edmond Hafizademi''' eshte aktor shqiptar i cili lindi ne Gjakove me 03.03.1985. Shkollen fillore dhe te mesme e mbaroi ne vendlindje ku njekohesisht merrej edhe me teater dhe ishte pjesemarres ne shume aktivitete. Me pas vazhdoi studimet ne Tirane ne Akademine e Arteve, dega Aktor.
 
'''[[Edmond Hafizademi''']] eshte aktor shqiptar i cili lindi ne Gjakove me 03.03.1985. Shkollen fillore dhe te mesme e mbaroi ne vendlindje ku njekohesisht merrej edhe me teater dhe ishte pjesemarres ne shume aktivitete. Me pas vazhdoi studimet ne Tirane ne Akademine e Arteve, dega Aktor. Ne vitet 2003-2007, studjoi nen udheheqjen e aktorit dhe pedagogut te shquar te aktrimit, Birçe Hasko (artist i merituar).
 
[[Lista e aktorëve shqiptar]]
== Karriera ==
 
 
Ne vitet 2003-2007, studjoi nen udheheqjen e aktorit dhe pedagogut te shquar te aktrimit, Birçe Hasko (artist i merituar).
'''== Teater =='''
 
"Kopshti i vishnjeve" nga Anton Pavloviç Çehov -(Epihodovin)
 
"Funderrinat" nga Maksim Gorki- (Lukën)
 
"Nje leter e humbur" nga Ion Luka Karaxhale- (Qytetarin e dehur)
 
"Mikroborgjezet" nga Maksim Gorki- (Perçihinin)
 
"Pas vdekjes" nga Anton Zako Çajupi- (Adhamudhin)
 
"Otello" nga W.Shakespear- (Jagon)
 
"Martesa" nga Nikolai Gogol- (Dhëndërrin)
 
"Fundërrinat" nga Maksim Gorki- (Satinin)
 
"Njeriu qe pa vdekjen me sy" (Vagabondin)
 
"Jashtë derës" nga Volfgang Borhert
 
"Mbleseria" nga Ruzhdi Pulaha- (Stasin)
Anonymous user