Dallime mes rishikimeve të "Edmond Hafizademi"

ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
No edit summary
No edit summary
[[Edmond Hafizademi]] eshte aktor shqiptar i cili lindi ne Gjakove me 03.03.1985. Shkollen fillore dhe te mesme e mbaroi ne vendlindje ku njekohesisht merrej edhe me teater dhe ishte pjesemarres ne shume aktivitete. Me pas vazhdoi studimet ne Tirane ne Akademine e Arteve, dega Aktor. Ne vitet 2003-2007, studjoi nen udheheqjen e aktorit dhe pedagogut te shquar te aktrimit, [[Birçe Hasko]] (artist i merituar).
 
[[Lista e aktorëve shqiptar (Edmond hafizademi]]
 
 
Anonymous user