Dallime mes rishikimeve të "Nusja dhe Paragjykime"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
v
|PRE=[[Justin Krish]]
|IP=
:<u>''Në kllapa janjanë Karakteratrolat OrigjinalorigjinalLibrëslibrës.''</u>
*[[Aishwarya Rai]] - '''Lalita Bakshi (Elizabeth Bennet)'''
*[[Martin Henderson]] - '''William "Will" Darcy (Mr. Darcy)'''
*[[Anupam Kher]] - Mr. Bakshi (Mr. Bennet)
*[[Nadira Babbar]] - Mrs. Bakshi (Mrs. Bennet)
|Ç=
*[[British Independent Film Awards]] &mdash; 3 Nominime
|}}
 
24.783

edits