Ndryshimi mes inspektimeve të "Eqrem Kryeziu"

16 bytes removed ,  12 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
'''Eqrem Kryeziu''' lindi më [[15 shkurt]] të vitit [[1948]] në Pagarushë, në komunën e [[Rahovec(komuna)|Rahovecit]Malisheves], [[Kosovë]], është [[politikan]] dhe [[shqiptar]] shqiptar, doktoroi ne vitin 2007 në Shkenca Filologjike.
 
Që nga themelimi i [[LDK]]-së në Kosovë dhe deri në kuvendin e tretë zgjedhorë të degës ka qenë Kryetar i Degës së saj në Prizren. Pas zgjedhjeve Ekremi është zgjedhur si nënkryetar i parë i LDK-së në Prishtinë. Përndryshe që nga viti [[1972]] Eqrem Kryetiu ishte i angazhuar në arsim.