Dallime mes rishikimeve të "Universiteti i Vlorës "Ismail Qemali""

ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
No edit summary
No edit summary
UV ndodhet ne sheshin Pavarsia te Skeles. Programet e reja te cilat futen ne zbatim ne shtator 2008 e bejne UV universitetin me te mire ne Shqiperi dhe nje nga me te miret e Ballkanit ne fushat e shkencave dhe teknollogjise. Ne synojme qe Universiteti i Vlores te behet nje universitet me karakter nderkombetar dhe i cilesise se pare ne familjen e universiteteve Europiane.
 
Faqja e internetit eshte [[{www.univlora.edu.al}http://www.univlora.edu.al]]
 
Universiteti i Vlores ka keto fakultete:
Anonymous user