Dallime mes rishikimeve të "Universiteti i Vlorës "Ismail Qemali""

ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
No edit summary
No edit summary
[[Universiteti i Vlores]] Universiteti i Vlores u krijua ne 1994 si Universitet Teknologjik i Vlores. Sot ka rreth 15 000 studente ne programe te ndryshme me dhe pa shkeputje nga puna. Eshte universiteti i dyte per nga madhesia ne Shqiperi.
 
UV ndodhet ne sheshin Pavarsia te Skeles. Programet e reja dhe vizioni i ri e bejne UV universitetin me te mire ne Shqiperi dhe nje nga me te miret e Ballkanit ne fushat e shkencave dhe teknollogjise. Universiteti i Vlores synon te behet nje universitet me karakter nderkombetar dhe i cilesise se pare ne familjen e universiteteve Europiane. [[Figura:UV.jpg]]
 
Faqja e internetit eshte [ {www.univlora.edu.al} http://www.univlora.edu.al]
Anonymous user