Dallime mes rishikimeve të "MiG-17"

55 bytes removed ,  13 vjet më parë
v
[http://en.wikipedia.org/wiki/Image:MiG-17_landing_by_StuSeeger.jpeg]
v ([http://en.wikipedia.org/wiki/Image:MiG-17_landing_by_StuSeeger.jpeg])
[http://en.wikipedia.org/wiki/Image:MiG-17_landing_by_StuSeeger.jpeg]'''[[Mikoyan-Gurevich]] MiG-17''' Rusisht (Микоян и Гуревич МиГ-17). ([[Me emrin e raportuar nga NATO]] "'''Fresco'''") është një avion i krijuar në Bashkimin Sovjetik dhe ka hyrë në shërbim në aviacion që nga viti 1952.
[[en:MiG-17]]