Dallime mes rishikimeve të "Kristo Luarasi"

ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
(Faqe e re: '''Kristo Luarasi'''veprimtari i shquar i Rilindjes, njëri nga themeluesit e shtypshkronjës "Mbrothtësia", ku shtypeshin librat shqip, i cili u angazhua në luftë kundër pushtuesit t...)
 
No edit summary
'''Kristo Luarasi''' veprimtari i shquar i Rilindjes, njëri nga themeluesit e shtypshkronjës "Mbrothtësia", ku shtypeshin librat shqip, i cili u angazhua në luftë kundër pushtuesit turk me çetat e Bajos dhe Çerçiz Topullit, ishte pjesëmarrës në kryengritjen e përgjithshme të 1909-1912, si dhe dha një ndihmesë të madhe për përgatitjen dhe zhvillimin e Kuvendit Kombëtar të Vlorës. Vdiq më 8 korrik 1934.