Ndryshimi mes inspektimeve të "Letra"

23 bytes added ,  15 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v
'''Letra''' është material bazë në veprimtarinë grafike e cila kryesisht përbëhet nga fijet me prejardhje bimore,me dhënje shtesë të mbushësve, ngjitësingjitësit dhe ngjyrës. Në këtë material mund të shkruhet, të vizatohet dhe të shtypet dhe prej se është përdorur ka qenë tregues i nivelit të kulturës së një populli. Sot, e kombinuar me shumë materiale të tjera, letra ka një përdorim të gjerë në shumë fusha të veprimtarisë dhe është tregues i nivelit të kulturës materiale.
 
[[Category: Teknologji grafike]]
Anonymous user