Dallime mes rishikimeve të "Bronx"

23 bytes removed ,  13 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (gje-cung + Category:New York)
'''Bronx''' është një lagje e madhe fam-keqe njujorkeze e cila banohet prej shumë kombesh, siç janë italianët, irlandezët, zezakët, hispanikët, indianët, kinezët, çifutet si dhe shumë të tjerë.
 
Është kryesisht ie njohur për vendedvendee e tijsaja të interesit (turistike). Atoku përfshijnëgjenet kopshtinkopshti kologjikzoologjik ([[Bronx Zoo]]), kopshtinkopshti botanink ([[New York Botanical Garden]]), [[City Island]], [[Arthur Avenue]] (lagjja italiane), Riverdale, [[Pelham Bay Park]], [[Fodham]] Road, e të tjera.
 
{{gjeo-cung}}
 
[[Category:New York]]