Ndryshimi mes inspektimeve të "Alfred Moisiu"

96 bytes added ,  12 vjet më parë
v
U kthyen ndryshimet e 88.38.62.146 (diskutimet) në versionin e fundit nga BetBot.
v (U kthyen ndryshimet e 88.38.62.146 (diskutimet) në versionin e fundit nga BetBot.)
 
== President i Shqipërisë ==
[[Figura:Alfred Moisiu - president.jpg|thumb|left|300px|Figura presidenciale e Alfred Moisiut]]
Moisiu u zgjodh president i Shqipërisë nga parlamenti më [[24 qershor]] të vitit 2002 dhe e mori detyrën më [[24 korrik]] 2002 duke zëvendësuar presidentin paraardhës [[Rexhep Meidani]]. Këtë funksion Moisiu e ushtroi deri më [[24 korrik]] [[2007]], kur kreun e shtetit e mori presidenti [[Bamir Topi]] i zgjedhur nga [[Kuvendi i Shqipërisë]] më 20 [[korrik]] 2007
== Edukimi dhe kualifikimi ==
59

edits