Dallime mes rishikimeve të "MiG-17"

58 bytes added ,  13 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (roboti shtoj: jv:MiG-17)
'''[[Mikoyan-Gurevich]] MiG-17''' Rusisht (Микоян и Гуревич МиГ-17). ([[Me emrin e raportuar nga NATO]] "'''Fresco'''") është një avion i krijuar në [[Bashkimi Sovjetik|Bashkimin Sovjetik]] dhe ka hyrë në shërbim në aviacion që nga viti 1952.
 
[[Category:Aeroplanë luftarakë]]
 
[[az:MiQ-17]]
10.357

edits