Dallime mes rishikimeve të "UEFA Super Kupa"

20 bytes added ,  13 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(Faqe e re: '''Europen Super Cup''' ('''UEFA Super Cup''') është kompeticion vjetor i cili luhet në mes të kampionëve të UEFA Cup dhe kampionëve të UEFA Champions League. Mbahet në s...)
 
 
Klubi më i suksesshëm është klubi italian [[AC Milan]], me gjithsej pesë tituj të fituara.
 
[[Category:Sport]]
10.357

edits