Dallime mes rishikimeve të "Laura Pausini"

71 bytes added ,  14 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
No edit summary
 
'''Laura Pausini''' ka lindur me [[16 maj]] [[1974]] , eshte nje kengetare italiane pop, dhe e njohur ne te gjithe Evropen, Ameriken Latine, Lindjen e Mesme etj..., e njohur per zerin e fuqishem qe ka, dhe per baladat dhe kenget e shumta te dashurise.
 
 
==Kenget me te njohura:==
- [[La sulitudine]] 1993
 
- [[Gente]] 1994
 
- [[Strani amori]] 1994
 
- [[Incacellabile]] 1996
 
- [[Stanotte stai con me]] 1998
 
- [[Un emergenza d'amore]] 1998
 
- [[In assenza di te]] 1998
 
- [[Il mio sbaglio piu grande]] 2000
 
- [[Tra te e il mare]] 2000
 
- [[Una storia che vale]] 2001
 
- [[E ritorno da te]] 2001
 
- [[Vivimi]] 2004
 
- [[Benedetta Passione]] 2004
 
- [[Resta in ascolto]] 2004
 
- [[Io canto]] 2006
 
- [[Spaccacuore]] 2006
 
- [[Dare to live]] 2008 me [[Andrea Bocelli]]
 
==Albumet:==