Dallime mes rishikimeve të "Maqedonët e sotëm"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
v (roboti shtoj: id, ja ndryshoj: bg, cu, de, pt, tr)
v
[[Figura:Makedonka.jpg|thumb|250px|Ethnic Macedonian girl in a traditional folk costume]]
 
'''MaqedonëtSllavo-maqedonët''' ose Maqedonët ('''Македонци''') janë një kombësi në [[Ballkani|Ballkanin]]. Flasin [[gjuha sllavo-maqedone|gjuhan sllavo-maqedone]] dhe janë pjesë e [[Kisha Ortodoxe Maqedone|Kishës Ortodokse Maqedone]]. Rrojnë në [[Ish Republika e Maqedonisë]]. Popullata e tyre është afërsisht 1.7 milion.
 
{{cung}}
[[Category:Popuj]]
 
[[bg:Македонци#.D0.9F.D1.80.D0.B5.D0.BE.D0.B1.D0.BB.D0.B0.D0.B4.D0.B0.D0.B2.D0.B0.D1.89_.D0.B2.D1.8A.D0.B7.D0.B3.D0.BB.D0.B5.D0.B4_.D0.B2_.D0.A0.D0.B5.D0.BF.D1.83.D0.B1.D0.BB.D0.B8.D0.BA.D0.B0_.D0.9C.D0.B0.D0.BA.D0.B5.D0.B4.D0.BE.D0.BD.D0.B8.D1.8F]]
[[bg:Македонци]]
[[bs:Makedonci]]
[[cs:Makedonci]]
[[cu:Макєдо́ньциМакедоньци]]
[[de:Slawische Mazedonier (slawische Ethnie)]]
[[el:Σλαβομακεδόνες]]
[[en:Macedonians (ethnic group)]]
[[hr:Makedonci]]
[[id:Bangsa Makedonia]]
[[ja:マケドニア人]]
[[lt:Makedonai (slavai)]]
[[mk:Македонци]]
[[nl:Macedoniërs (Slaven)]]
[[pl:Macedończycy]]
[[pt:Macedônios (Grupo étnico)Eslavo-macedônios]]
[[ru:Македонцы]]
[[sk:Macedónci]]
[[sl:Makedonci]]
[[sr:Македонци]]
[[tr:Makedon (Slav)]]
[[uk:Македонці]]