Dallime mes rishikimeve të "Devdas"

7 bytes added ,  16 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
vNo edit summary
No edit summary
|}}
 
'''Devdas''' ([[Hindi]]: देवदास, Devdās) është një [[film]] [[India|Indisëindian]] ([[Bollywood]]) prej [[Sanjay Leela Bhansali]] me [[Aishwarya Rai]] dhe [[Shah Rukh Khan]] që u prodhuarprodhua më [[2002]] sipas [[Romani]]nt e [[Saratchandra Chatterjee]].
 
== Përmbajtje ==
 
== Nominim & Çmime ==
U Nominu për [[Oscar]] si ''Filmi ma miri mirëGjuhënGjuhë e huaj ( Best Foreign Language Film ).''
 
== Trivia ==
IFilmi parii filmparë të Indiësindian që ka pasur [[Premiere]] në [[Cannes]].
 
== Shiko edhe ==
Anonymous user