Dallime mes rishikimeve të "Devdas"

2 bytes added ,  16 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
No edit summary
No edit summary
|}}
 
'''Devdas''' ([[Hindi]]: देवदास, Devdās) është një [[film]] [[India|indian]] ([[Bollywoodbollivudian]]) prej [[Sanjay Leela Bhansali]] me [[Aishwarya Rai]] dhe [[Shah Rukh Khan]] që u prodhua më [[2002]] sipas [[Romani]]t të [[Saratchandra Chatterjee]].
 
== Përmbajtje ==
Anonymous user