Dallime mes rishikimeve të "Hazir Haziri (aktor)"

ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
No edit summary
[[Figura:HAZIR HAZIRI.jpg|thumb|]]
[[Figura:HAZIR HAZIRI,aktor.jpg|thumb|]]
'''Hazir Haziri''' është nga aktorët e rinj shqiptarë, është i diplomuar në Fakultetin e Arteve në [[Universiteti i Prishtinës|Universitetin të Prishtinës]] në degën e Artit Dramatik. Më pas ka vazhduar studimet pos-diplomike MASTER, dhe mbanë titullin Master i Aktrimit.Përndryshe është egoist edhe genjështar i madh.
 
Është angazhuar në shumë shfaqje teatrore dhe filma artistik si aktor dhe regjisor, është prezentuar me sukses në shumë festivale teatrore kombëtare dhe ndërkombëtare, duke u shpërblyer me shumë çmime.
Anonymous user