Dallime mes rishikimeve të "Gjeologjia e naftës"

ska përmbledhje të redaktimeve
'''Gjeologjia e naftës''' është [[shkenca]] që spjegon se si formohet nafta dhe gazi, si grumbullohen ato në nëntokë dhe si kërkohen.
 
 
{{cung}}
 
[[en:Petroleum geology]]
[[es:Geología del petróleo]]
[[hr:Naftna geologija]]
[[id:Geologi minyak bumi]]
[[it:Geologia degli idrocarburi]]
[[no:Petroleumsgeologi]]
[[pt:Geologia do petróleo]]
[[sr:Нафтна геологија]]
10.357

edits