Dallime mes rishikimeve të "Historia e Egjiptit"

ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
No edit summary
[[Egjipti]] është nje vend ku kryesisht ka pasur bij te izraelit dhe popullat koptase. Dihet se izraeltet ishin populli me i shtypur ne Egjypt, pasiq e faraonet e kishin shpallur për zote veten e tyre.
 
 
10.357

edits