Dallime mes rishikimeve të "Kameramani"

22 bytes added ,  14 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
No edit summary
No edit summary
[[Figura:Man operating professional camera on tripod.jpg|thumb|200px|Kameramani]]
 
'''Kameramani''' (ose '''kamermani''') është personi i cili është i specializuar në përdorimin e [[kamera]]s gjat xhirimit të [[film]]ave. Profesioni i kameramanit është një profesion në vete dhe shum i njohur në botën e fimit.
 
== Shih edhe këtë ==
10.357

edits