Dallime mes rishikimeve të "Muzikvideo"

32 bytes added ,  14 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
v (U kthyen ndryshimet e CUSENZA Mario (diskutimet) në versionin e fundit nga VolkovBot.)
No edit summary
'''Muzikvideo''', '''klipi muzikor''' apo '''video muzikor''' janë filma të shkurtër, që shfaqin [[kënga|këngë]] në stilin e [[filmi]]t. Ato janë në të shumtën e rasteve të gjata sa vetë kënga dhe e kanë atë si burim të vetëm toni.
 
==Shih edhe==
*[[Video copa]]
 
{{muzi-cung}}
 
[[Category:Muzikë]]
[[Category:Video]]
10.357

edits