Dallime mes rishikimeve të "Gjeografia e Bosnjës dhe Hercegovinës"

ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
No edit summary
=== hidrografia ===
Lumenjtë më të njohur që përshkojn Bosnjën dhe Hercegovinën janë lumenjtë Sava dhe Neretva.
=== '''''Lumenjtë më të gjatë==='''''
* [[Drina]] - 346km
* [[Sava]] - 945km