Ndryshimi mes inspektimeve të "Moda"

638 bytes added ,  11 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(Faqe e re: '''Moda''' është vlera që paraqitet më së shpeshti në listën e rezultateve. Për ta përcaktuar modën, duhet t’i rendisim rezultatet dhe pastaj t’i numërojmë të gjitha. Vle...)
 
 
[[Category:statistikë]]
 
[[ar:منوال]]
[[bg:Мода (статистика)]]
[[ca:Moda (estadística)]]
[[cs:Modus]]
[[da:Typetal]]
[[de:Modus (Statistik)]]
[[en:Mode (statistics)]]
[[es:Medidas de tendencia central]]
[[eu:Moda]]
[[fr:Mode (statistique)]]
[[he:שכיח]]
[[hu:Módusz]]
[[is:Tíðasta gildi]]
[[it:Moda (statistica)]]
[[ko:최빈값]]
[[nl:Modus (statistiek)]]
[[pl:Dominanta (statystyka)]]
[[pt:Moda (estatística)]]
[[ru:Мода (статистика)]]
[[simple:Mode (statistics)]]
[[sk:Modus (najčastejšia hodnota)]]
[[sv:Typvärde]]
[[tr:Mod]]
[[uk:Мода (статистика)]]
[[vi:Mode (thống kê)]]
[[zh:众数 (数学)]]
10.357

edits