Ndryshimi mes inspektimeve të "Tony Levin"

8 bytes removed ,  11 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
Session muzikant jashtëzakonsiht produktiv, Levin ka marrur pjesë në qindra albume, duke përfshirë ata të [[John Lennon]], [[Lou Reed]], [[Alice Cooper]], [[Pink Floyd]], [[Yes]], [[Seal]], [[Sarah McLachlan]], [[The Roches]], [[Todd Rundgren]], dhe [[Cher]]. Ai gjithashtu ka shkuar nëpër turneja me artistët [[Paul Simon]], [[Gary Burton]], [[James Taylor]], [[Herbie Mann]], [[Goro Noguchi]], [[Judy Collins]], [[Joe Yamanaka]], [[Carly Simon]], [[Peter Frampton]], [[Anderson Bruford Wakeman Howe]], [[Tim Finn]], [[Richie Sambora]], dhe [[Claudio Baglioni]].
 
Levin ndihmoi në popullarizimin e instumenteve [[Chapman Stick]] dhe NS [[upright bass]]. Ai gjithashtu ka shpikur paisjen "funk fingers", e cila imiton zërin e telave të godituragoditur me shtagat për bateri (e cila tingëllon ngjajshëm se teknikën slap and pop të basit).
 
==Diskografia==