Dallime mes rishikimeve të "Gabriel Garko"

54 bytes added ,  13 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
'''Gabriel Garko''' (emri i vertetevërtete Dario Oliviero) ka lindur me [[12 korrik]] [[1974]] ne [[Turin]], [[Itali]]. EshteËshtë njenjë model italian me gjatesi 1.90m si dhe njeaktor aktoritalian.
 
Ai flet [[italisht]], [[frengjishtfrëngjisht]] dhe [[anglisht]]. Para se te fillonte karrierenkarrierën ai fitoi [[Mister Italia]]. Ai ka njenjë qen te quajtur Bacco. ParktikonPraktikon body-biulding, i pelqenpëlqen te notoj, te bej ski dhe kalerime. EshteËshtë tifoz mei skuadrenskuadrës e [[Torino]]s, [[Juventus]]. Ka bashkejetuarbashkëjetuar me aktoren Eva Grimaldi. Ka bere njenjë kalendar nudo perpër vitin [[2002]] perpër revistenrevistën italiane [[MAX]].
 
==Filmat==
 
*Aspettando il sole (2008).... Samuel
*Io ti assolvo (2008) (TV) .... Francesco
 
Io*Moglie tibellissima, assolvoUna (2008) (TV2007) .... FrancescoAndrea
*Onore e il rispetto, L' (2006) (TV) .... Tonio
 
*[[I Colori della vita]] - [[Ngjyrat e jetes]]jetës (2005) (TV) .... Luca
Moglie bellissima, Una (2007) .... Andrea
*"[[Il Bello delle donne]]" - [[E bukura e grave]] .... Roberto 'Bobo' De Contris (17 episode, 2001-2003)
 
*Callas Forever (2002) .... Marco/Don Jose
Onore e il rispetto, L' (2006) (TV) .... Tonio
*Senso '45 (2002) .... Helmut Schultz
 
*"Occhi verde veleno" (2001) TV mini-series
[[I Colori della vita]] - [[Ngjyrat e jetes]] (2005) (TV) .... Luca
*Fate ignoranti, Le (2001) .... Ernesto
 
*Villa Ada (2000) (TV)
"[[Il Bello delle donne]]" - [[E bukura e grave]] .... Roberto 'Bobo' De Contris (17 episode, 2001-2003)
*"Tre stelle" (1999) TV mini-series .... Massimo Del Monte
 
Callas*Morso Foreverdel serpente, Il (1999) (2002TV) .... Marco/DonAngelo JoseBerti
*Angelo nero (1998) (TV) .... Jack Altieri
*Signora della città, La (1996) (TV)
Senso '45 (2002) .... Helmut Schultz
*Donna in fuga, Una (1996)
 
"Occhi verde veleno" (2001) TV mini-series
 
Fate ignoranti, Le (2001) .... Ernesto
 
Villa Ada (2000) (TV)
 
"Tre stelle" (1999) TV mini-series .... Massimo Del Monte
 
Morso del serpente, Il (1999) (TV) .... Angelo Berti
 
Angelo nero (1998) (TV) .... Jack Altieri
 
Signora della città, La (1996) (TV)
 
Donna in fuga, Una (1996)
 
[[Category:Aktorë italianë]]
[[Category:Lindje 1974]]
[[en:Gabriel Garko]]
[[it:Gabriel Garko]]
12.723

edits