Dallime mes rishikimeve të "Leci"

365 bytes removed ,  13 vjet më parë
U kthye versioni 459584 i bërë nga 82.114.72.75 (diskutimet)
(në fshatin leci kan jetuar vetem shqiptaret me mbiemer leci te cilet sot jetojn ne komunen e dardanes saktesishte ne fshatin gmice dhe hodonoc gjithashtu nje pjes e tyre jetojn edhe ne komunen e prish)
(U kthye versioni 459584 i bërë nga 82.114.72.75 (diskutimet))
 
==Lidhje të jashtme==
 
Në fshatin Leci kan jetuar vetem shqiptarët me mbiemër leci të cilët sot jetojn në komunën e Dardanës saktesishte në Fshatin Gmicë dhe Hodonoc , gjithashtu nje pjes e tyre jetojn edhe në komunën e Prishtinës në Fshatin Barilev.E gjithë kjo popullat është shpernguler nga trojet e veta nga presjoni dhe terori Serb.Viti kur jan shperngul nuk dihet.
*[http://www.fallingrain.com/world/YI/2/Lece.html Informatë mbi Po. gjeografike]
 
670

edits