Ndryshimi mes inspektimeve të "1894 në film"

1.334 bytes added ,  14 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (Roboti: U ndryshua kategoria Viti i Filmit)
<div align=center>
'''[[Listë filmash sipas viteve]]'''<br />
[[1880ën në film]] | '''[[1890tën në film]]''' | [[1900ën në film]]<br />
[[1892 në film]] | [[1893 në film]] | '''1894 në film''' | [[1895 në film]] | [[1896 në film]] <br/>
'''[[1894|Viti 1894]]'''
</div>
----
 
== Box-Office ==
 
== FilmatNgjarje ==
* [[Thomas Edison]] rregjistron të psherëtirën e [[Fred Ott]]s.
 
== Filmat ==
 
== VdekjeLindje ==
* [[11 Janar]] - [[Alexander Hall]] - [[Regjisor]] nga [[ShBA]] (v. {{F|1968}}) - 74
* [[1 Shkurt]] - [[John Ford]] - [[Regjisor]] nga [[ShBA]] (v. {{F|1973}}) - 79
* [[28 Shkurt]] - [[Ben Hecht]] - Autor filmi nga ShBA (v. {{F|1964}}) - 70
* [[19 Mars]] - [[Joseph Kane]] - [[Regjisor]] nga [[ShBA]] (v. {{F|1975}}) - 81
* [[29 Prill]] - [[Paul Hörbiger]] - [[Aktor]] nga [[ShBA]] (v. {{F|1981}}) - 86
* [[10 Maj]] - [[Dimitri Tiomkin]] - Kompozitor filmi nga [[Ukraina]] dhe ShBA (v. {{F|1979}}) - 85
* [[29 Maj]] - [[Josef von Sternberg]] - [[Regjisor]] nga [[ShBA]] dhe [[Austria]] (v. {{F|1969}}) - 75
* [[15 Shtator]] - [[Jean Renoir]] - französischer Regisseur (v. {{F|1979}}) - 84
* [[26 Shtator]] - [[Gladys Brockwell]] - Aktor nga ShBA (v. {{F|1929}}) - 35
 
== Lajme Speciale ==
 
== RekordaFilma ==
* ''[[The Cockfight]]''
* ''[[Fred Ott's Sneeze]]''
* ''[[Fred Ott holding a bird]]''
* ''[[Highland Dance]]''
* ''[[Luis Martinetti, Contortionist]]''
 
== QmimeLidhje të jashtme ==
* [http://www.imdb.com/Sections/Years/1894 1894] në [[Internet Movie Database]]
 
 
== Rekorda ==
 
 
== Vdekje ==
 
 
{{kino-cung}}
 
[[Category:Vite në film]]
[[Category:1894|Film]]
24.783

edits