Dallime mes rishikimeve të "21517 Dobi"

97 bytes removed ,  13 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
No edit summary
No edit summary
{{për përmirësim}}
'''Kledin Dobi''' është një student shqiptar në ShBA, që ka fituar çmimin e parë në Matematikë në konkursin ndërkombëtar “Intel International Science and Engineering Fair”. Për shkak të kësaj fitore, Agjencia Amerikane e Zbulimeve dhe Kërkimeve në Hapësirë (NASA), i ka vendosur emrin e këtij studenti shqiptar një "asteroidi" në hapësirë.
 
* [http://www.abclocal.go.com 20-year old riddle solved][[ABC Local]]
* [http://www.theprideofphiladelphia.com/presentdaybenfranklins/kledindobi.html KLEDIN DOBI][[The Pride of Philadelphia]]
 
* [http://www.forumishqiptar.net/showthread.php?t=4280 Kledin Dobi zgjidh nje pyetje 20-vjecare, dhe NASA i ve emrin e tije nje asteroidi][[Forumi Shqiptar]]
[[category:matematikanë shqiptarë]]