Ndryshimi mes inspektimeve të "Miami Vice"

44 bytes added ,  11 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v
[[Figura:MiamiVice.jpg|thumb|270px|right]]
 
'''Miami Vice''' është një [[Seriali|serial]] televiziv [[Shtetet e Bashkuara|amerikan]] i prodhuar nga [[Michael Mann]] për [[NBC]]. Seriali u bë i famshëm për shkak të integrimit të madh dhe përdorimit të muzikës dhe [[Efektet vizuale|efekteve vizuale]] për ta treguar një ngjarje. Protagonistë të serialit ishin [[Don Johnson]] dhe [[Phillip Michael Thomas]] të cilët e luanin rolin e dy [[Metro-Dade police]] [[Detektivi|detektivëve]] që punonin fshehtas në [[Miami]]. Seriali pati pesë sezona të cilat u transmetuan në NBC gjatë viteve 1984 - 1989.