Ndryshimi mes inspektimeve të "Miami Vice"

5 bytes added ,  11 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
Për dallim nga serialiet standarde "[[police procedurals]]", Miami Vice u shtri gjerë në kulturën dhe muzikën [[New Wave]]. Miami Vice njihet si seriali televiziv më influencues i të gjitha kohërave. Revista ''[[People]]'' deklaroi se Miami Vice ''"ishte seriali i parë që u paraqit si serial i ri dhe ndryshe që kur u shpik televizori me ngjyra"''. Seriali momentalisht është duke u transmetuar në kanalet [[Sleuth]] (Shtetet e Bashkuara), [[MBC Action]] ([[Bota Arabe]]), [[Men & Motors]] ([[Britania e Madhe]]), [[Viasat 4]] ([[Norvegji]]), dhe [[TV7]] ([[Bullgari]]). Në Shkurt të vitit 2008, NBC filloi t'i postojë epizodet e Miami Vice online çdo të mërkure, me mundësi shkarkimi me pagesë.
 
[[Michael Mann]] e bëri edhe filmin e bazuar në këtë serial i cili u lëshua më [[28 korrik]] [[2006]].
 
[[Category:Seriale]]