Ndryshimi mes inspektimeve të "Cindy Crawford"

v
v (roboti ndryshoj: nl:Cindy Crawford (model))
 
== Jeta private ==
Ajo ishte e martuar prej vitit [[1991]] deri [[1995]] me aktorin [[Richard Gere]]. Martesa e tyre ishte e shoqëruar nga shumë thashetheme mbi homoseksualitetin e te dyve, gjë që ata gjithmonë e hodhën poshtë. Gjatë martesës së tyre këto thashetheme u ushqyen edhe më shume kur Cindy në gusht të [[1993]] u paraqit në faqen e parë të “[[Vanity Fair]]” në një pozitë paksa provokuese me këngëtaren e popullarizuar [[K.D. Lang]], e cila ishte haptas homoseksuale[[homoseksual]]e. Ajo është që nga viti [[1998]] e martuar me Rande Gerber dhe ka dy fëmijë (Presley dhe Kaja).
 
== Filmografia ==
209

edits