Dallime mes rishikimeve të "Devdas"

6 bytes removed ,  16 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
vNo edit summary
|PRE=[[Bela Segal]]
|IP=<ul> <li>[[Shahrukh Khan]]: [[Devdas]] Mukherjee
<li>[[Madhuri Dixit]] : Chandramukhi
<li>[[Aishwarya Rai]] : Parvati ('Paro')
<li>[[Jackie Shroff]]: Chunnilal
<li>[[Kiron Kher]]: Sumitra
|}}
 
'''Devdas''' ([[Hindi]]: देवदास, Devdās) është një [[film]] [[India|indian]] ([[bollivudianbollywood]]) prejnga [[Sanjay Leela Bhansali]] me [[Aishwarya Rai]] dhe [[Shah Rukh Khan]] që u prodhua më [[2002]] sipas [[Romani]]t të [[Saratchandra Chatterjee]].
 
== Përmbajtje ==
 
{{film-cung}}
[[Category:Film IndiësIndian]]
[[Category:!Film]]
 
24.783

edits