Dallime mes rishikimeve të "16 Maj"

58 bytes added ,  13 vjet më parë
*[[1811]] - ''Lufta Gadishlullore'' - Aleatët ([[Spanja]], [[Portugalia]] dhe [[Britania e Madhe]]) mposhtin [[Franca|Francezët]] në [[Beteja e Albueras|Betejën e Albuereas]].
*[[1822]] - ''Lufta Greke për pavarësi'': [[Turqia|Turqit]] marrin qytetin grek [[Souli]].
*[[1999]] - Nga burgu i Dubravës zhduket [[Ukshin Hoti]]
 
==Lindje==