Ndryshimi mes inspektimeve të "Wikipedia:Wikipedianët"

v
U kthyen ndryshimet e 83.103.40.168 (diskutimet) në versionin e fundit nga Ko.S.ystem.OV@.
v (U kthyen ndryshimet e 83.103.40.168 (diskutimet) në versionin e fundit nga Ko.S.ystem.OV@.)
{{Administrata}}
 
Wikipedianët janë persona të cilët shkruajnë dhe redaktojnë artikujt në Wikipedia. Wikipedianët në shqip janë ata persona të cilët shkruajnë dhe redaktojnë artikuj në wikipedia në gjuhën shqipe. Edhe pse ndoshta mund ndoshta të mendohet se më mirë është të quhen këta persona si enciklopedistë sepse në të vërtetë Wikipedia është një enciklopedi por në të vërtetë ky term është mëse i përshtatshëm sepse këta persona krijojnë një shoqëri të tërë Shoqëria Wikipedia.
 
Numri i wikipedianëve gjithnjë është në rritje e sipër, për momentin shoqëria e tërë wikipediane ka afro 2.5 milion antarë, kurse kjo shoqëri në gjuhën shqipe ka '''{{NUMBEROFUSERS}}''' kjo shifër paraqet perosnat e regjistruar duke mos marr parasyshë ata që shkruajnë dhe redaktojnë si anonim e që kan arritur të redaktojnë '''{{NUMBEROFARTICLES}}''' artikuj legjitim.
24.783

edits