Ndryshimi mes inspektimeve të "Serife"

1 byte added ,  15 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
 
'''SeifeSerife''' është term tipografik i cili përdoret te llojet e shkronjave. Prandaj, shkronjat mund të jenë pa serife dhe me serife ku përfundimi i shkronjës është me vizga.
 
 
Anonymous user