Ndryshimi mes inspektimeve të "Kongresi ndërkombëtar i matematikanëve"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
v
Kongresi ndërkombëtar i matematikanëve (ICM-International congress of mathematicians) mbahet në ç'do 4 vjet dhe ai i tubon matematikanët më të shquar nga e gjithë bota. Kongresi i radhës mbahet në verën e këtij viti në [[Madrid]] kryeqyteti i [[Spanja|Spanjës]].
 
[[Category:matematikë]]
12.723

edits