Ndryshimi mes inspektimeve të "Krishti"

15 bytes removed ,  12 vjet më parë
U kthye versioni 491905 i bërë nga Xheladinp (diskutimet)
(U kthye versioni 491905 i bërë nga Xheladinp (diskutimet))
Fusha e [[Teologjia|teologjisë]] së krishterë që merret me studimin e njohjes, jetës, mësimeve dhe veprave të Jezusit quhet [[Kristologjia|Kristologji]].
==Dallimet midis "Jezus", "Krisht" dhe "Perëndi"==
Asnjë dallim
 
==Pikëpamja e krishterë==
==Pikëpamja hebraike==
670

edits