Dallime mes rishikimeve të "Bixhova"

304 bytes added ,  12 vjet më parë
bixhova vjosa
(bixhova vjosa)
| posta=6338
| telefonik= +389 46 708 ...
| lartësia= mbi 700 m lartesi
| latitude= 41° 13' 48"
| longitude= 20° 41' 53"
== Demografia ==
 
== Ekonomia ==popullsia ne kete fshat eshte ne zhvillim shume te mire ekonomik,por ka edhe nga disa familja qe nuk mund te mbijetojne jeten.
== Ekonomia ==
 
== Kultura ==
== Historia ==
 
== agronomia==ky fshat mirret me kultura te ndryshe bujqesore si dhe ato blegtoriale.nga kulturat bujqesore qe me se shumti kultivohen:gruri,misri,fasulja,pemet dhe perimet.
== Shih edhe ==
 
 
Anonymous user